اخبار و فعالیت های گروه آموزشی ریاضی متوسطه و پیش دانشگاهی قائمشهر
 

فراخوان شرکت در طرح :<<اگر کارشناس برنامه ریزی و تألیف بودم ......>>

ضمن سلام و تحیت

به اطلاع می رساند سایت گروه ریاضی دفتر برنامه ریزی و تألیف کتاب های درسی با اهداف ارتقاء سطح کیفی آموزش ریاضی ،اطلاع رسانی فعالیت های دفتر ،فراهم نمودن فضا و بستر ارتباطی بین دست اندرکاران آموزش ریاضی مشغول فعالیت می باشد.

به منظور استمرار و توسعه ی نحوه ی تعامل و هم اندیشی فعالانه ،طرح <<اگر کارشناس برنامه ریزی و تألیف بودم ......>>اجرا می شود.

در این طرح از همکاران خواسته می شود تا با توجه به تجربه ی آموزشی خود ،عنوانی از ریاضی مدرسه ای را انتخاب نموده و در باب آن موضوع متن درسی پیشنهادی خود را تدوین و از طریق سایت  ارسال نمایند.

متون ارسالی پس از بررسی و با صلاحدید گروه ریاضی دفتر تألیف با نام نویسنده در سایت قرار داده خواهد شد.

با تشکر

گروه ریاضی دفتر برنامه ریزی و تألیف کتاب های درسی

http://math-dept.talif.sch.ir

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اردیبهشت 1387ساعت   توسط گروه ریاضی  | 

( آشتی دانش آموزان با ریاضی)، مصاحبه همشهری در رابطه با اصلاح کتابهای ریاضی دوره متوسطه

حسين نامي ساعي،خبر نگار روزنامه همشهری در گفتگو با جناب آقای دكتر وحيد عالميان كارشناس مسئول گروه رياضي دفتر برنامه‌ريزي و تأليف كتب درسي

بسياري از دانش‌آموزان با درس رياضي مشكل دارند، آن‌را سخت مي‌دانند و يا نمي‌دانند كه اين فرمول‌ها كجاي زندگي به‌كار مي‌آيد و به‌دردشان مي‌خورد.اين به اضافه حجيم بودن متن كتاب و نيز برخي ابهامات و پيچيدگي‌ها در تدوين و تأليف موجبات دلسردي و رويگرداني برخي از دانش‌آموزان از درس رياضي را فراهم كرده است.

گروه رياضي دفتر برنامه‌ريزي و تأليف كتب درسي باتوجه به چنين مسائل و مشكلاتي تصميم گرفته است كتاب‌هاي رياضي را اصلاح كند. چند و چون اين اصلاح و تغيير را در گفت‌وگو با دكتر وحيد عالميان كارشناس مسئول گروه رياضي دفتر برنامه‌ريزي و تأليف كتب درسي درميان گذاشته‌ايم كه در ادامه مي‌خوانيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اردیبهشت 1387ساعت   توسط گروه ریاضی  |